Diskuze k článku

Následující strana

To už je pěkná FVE. Co dodat, jen že čím je větší počet panelů tím je sezona výroby delší a v nepříznivých zimních podmínkách pomůže - toto je obecný fakt.

Máme spotřebu kolem 4MWh.
Plánuji doplnit elektroohřev TUV.
Předpokládám, že dle vaši spotřeby a monitoringu by systém 3,7kWp s 6.4kWh baterií a 5kW měničem mohl být pro začátek dostačující. Dobrý poměr cena/výkon.
Co vy na to?
Díky

Elektrárna jede již 9tou sezonu. Opravy bylo třeba výměna 2 článků, které se nafoukly, sice byly v záruce, ale GWL Power záruku neuznal, ostatně jako nikomu co vím. Měnič je třeba pravidelně vyčistit vysavačem od prachu, což dělám v zimním období. Jinak žádné poruchy nebyly.

Zdravím, mohl bych se Vás zeptat na stav LiFePo článků? Řešil jste za tu dobu poruchy měniče/elektroniky? Dějuju, Honza Kadlec

Paralelně spojené stringy provozuji 9tou sezonu a žádné poškození či ovlivňování mezi sebou jsem nezaznamenal. Musí se však dodržet toto: stejné panely ve stringách, stringy spojené přes výkonové diody a počet panelů v každém stringu musí být stejný. Více vědy v tom není!!! :-)

Zaujalo mne zapojení více stringů na jeden MPPT okruh, jaké s tím máte zkušenosti? Řeším podobný problém s orientací střech. Zatím jsem se všude dočetl, že je to problematické - pracovní bod MPPT trackeru není ideální, celkový výkon sestavy ovlivňuje vždy nejhorší panel sestavy a může dojít k poškození panelů... Nemáte nějaká měření i na jednotlivé stringy?

Při dosažení bulk i float napětí umí měnič toto napětí podržet po stanovenou dobu v setupu např 10min, i výši těchto napětí lze nastavit, takže k poškození Li článků nedochází. S tím, že bulk je max hodnota součtu napětí všech článku při dosažení nabití.

Ahoj. Moc nerozumím tomu nastavení Bulk a Floating. Výrobce článků jasně uvádí že: Články nesmí být udržovány (tj. nabíjeny) pomocí napětí vyšším než 3,50V= 56V (tzv. float nebo absorpční režim). Po dosažení maximálního nabíjecího napětí (obvykle 3,60V= 57,6V) je nutné nabíjení ukončit a nepokračovat.

Napsat zprávu